17 Listopad 2023 | Zarządzanie gabinetem

Program do gabinetu lekarskiego – jakie powinien mieć funkcje?

Rozbudowany program do obsługi gabinetu lekarskiego jest dziś niezbędny dla każdego specjalisty. Dzięki niemu praca stanie się szybsza i bardziej efektywna, co pozwoli lekarzowi w pełni skupić się na pacjentach. Co warto wiedzieć o takim oprogramowaniu i jakie powinno mieć ono funkcje, aby najlepiej spełniało swoją rolę? Sprawdźmy to.

Spis treści

Program do prowadzenia gabinetu lekarskiego – dlaczego jest niezbędny?

Cyfryzacja w Polsce od dawna jest faktem, zwłaszcza w takich obszarach jak praca urzędów czy właśnie ochrona zdrowia. Obecnie nie da się prowadzić gabinetu lekarskiego bez raportowania zdarzeń medycznych do prowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia systemu P1 czy też uzupełniania elektronicznej dokumentacji medycznej pacjentów.

Aby móc spełniać te obowiązki, potrzebny jest dobry program do obsługi gabinetu lekarskiego, który zapewni bezpieczny przepływ informacji i dokumentacji. Jego funkcjonalności ułatwią przy tym obsługę pacjentów i pozwolą uporządkować pracę gabinetu.

Program do obsługi gabinetu lekarskiego – najważniejsze funkcje

Wygodny opis wizyty

Dobry program do gabinetu lekarskiego powinien dawać możliwość wygodnego i sprawnego opisu wizyty, tak aby nie pominąć żadnych ważnych elementów rozmowy z pacjentem. Codzienną pracę ułatwią gotowe szablony i opcje uwzględniające nie tylko wywiad lekarski, ale i przebieg badania, rozpoznanie i zalecenia dla pacjenta – tak aby wszystko było w jednym miejscu i zawsze pod ręką.

Przejrzysta rejestracja

Rejestracja pacjentów potrafi być twardym orzechem do zgryzienia. Jak pogodzić potrzeby pacjentów z dostępnymi terminami tak, aby w kalendarzu nie pozostały puste „okienka”? Dobry program dla gabinetu usprawni to zadanie i zapewni pełną kontrolę nad zapisami Tobie oraz pracownikom rejestracji.

Wysyłanie powiadomień SMS

Jak zminimalizować liczbę wizyt, na które pacjenci nie przychodzą? Najlepiej postawić na powiadomienia, które przypomną im o zbliżającym się terminie. SMS-y wysyłane na numer podany przez pacjenta odciążą pracowników rejestracji, a przy tym usprawnią komunikację. Przydatną funkcją będzie również wysyłanie potwierdzeń zapisu, tak aby pacjenci mieli pewność, że udało im się zarejestrować na dany termin.

Łatwe zarządzanie gabinetem

Choć w gabinecie lekarskim najważniejszy jest pacjent, sporo czasu trzeba poświęcić również prowadzeniu dokumentacji. Jak przygotować raporty i grafiki pracy, tak aby się w tym wszystkim nie pogubić? Z pewnością sprawdzi się tutaj przejrzysty system umożliwiający wygodne zarządzanie gabinetem. Dodatkowym plusem będzie możliwość obsługi tych funkcji z poziomu smartfona.

Dostęp do bazy leków

Choć możemy się starać, aby zrobić na pacjencie jak najlepsze wrażenie i w ten sposób pozyskać jego dobrą opinię, najważniejszą kwestią pozostaje dobrze dobrane leczenie. Właśnie dlatego warto mieć pod ręką program z solidną bazą leków, która pozwoli sprawnie wyszukać informacje o konkretnych produktach leczniczych i substancjach czynnych, a także ich dawkowaniu i odpowiednim stężeniu składników.

Własna strona wizytówkowa

Chcesz, aby Twój gabinet był widoczny w internecie? Nic prostszego! Jeżeli nie masz możliwości stworzenia strony www od podstaw, z pomocą po raz kolejny przyjdzie Ci program do gabinetu lekarskiego. Wybierz opcję stworzenia własnej strony wizytówkowej, aby móc bez wysiłku umieścić najważniejsze informacje o Twojej działalności w internecie. Skorzystaj z dostępnych szablonów, kilka chwil i gotowe!

Fakturowanie

Jeżeli pacjent chce otrzymać fakturę czy paragon za udzielone mu świadczenia medyczne, warto mieć możliwość ich szybkiego wystawienia. Pozwoli Ci na to integracja aplikacji lekarskiej z programem do fakturowania. Wystawiony dokument możesz wydrukować od razu lub przesłać go do pacjenta drogą elektroniczną.

Jaki program do gabinetu lekarskiego wybrać?

Nie można zaprzeczyć, że odpowiedni program do gabinetu lekarskiego jest obecnie niezbędnym elementem w każdej praktyce – zarówno publicznej, jak i prywatnej. Wszystkie funkcjonalności opisane w artykule znajdziesz w nowoczesnym oprogramowaniu Lekarz PLUS. Już teraz możesz zapisać się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje o jego premierze i najnowszych wersjach.